Jak přihlásit svůj projekt do k+ studentopolis: Pomoz univerzitě i své komunitě!

Kariérní centrum: Máš nápad, ale váháš, jestli se přihlásit? Pomůžeme ti! Sepsali jsme spoustu užitečných tipů a kroků, jak na to.

Máš nápad na kulturní, sportovní, vzdělávací nebo dobročinnou aktivitu? Program k+ studentopolis ti dává možnost svůj projekt realizovat! Ať už máš v plánu organizovat sportovní akci, kulturní event, dobročinnou aktivitu po nedávných povodních nebo něco úplně jiného, teď je ten správný čas to zkusit.

Jak přihlásit projekt? Podrobný návod:

Přihlášení do programu k+ studentopolis je jednoduché, ale vyžaduje, aby tvůj projekt byl dobře promyšlený a připravený. Následuj tyto kroky, aby tvoje přihláška zaujala a měla šanci na úspěch:

1. Promysli si svůj nápad: Co bys chtěl/a změnit na univerzitě, co zde chybí, nebo jak můžeš pomoci komunitě? Naplánuj si, co přesně chceš realizovat. Projekty mohou být sportovní, kulturní, vzdělávací, společenské nebo zaměřené na dobrovolnictví a pomoc po povodních.

2. Připrav si všechny informace: Než se pustíš do vyplňování přihlášky, měj jasno v následujícím:

• Název projektu: Krátký, výstižný a chytlavý název.
  • Popis projektu: Co přesně plánuješ? Popiš, co chceš realizovat a proč je to důležité. Uveď jasný cíl projektu, co od něj očekáváš a jaký bude jeho dopad na komunitu či univerzitu.
  • Cílová skupina: Pro koho je tvůj projekt určený? Budou to studenti, zaměstnanci univerzity, nebo širší veřejnost?
  • Rozpočet: Přesný rozpočet je klíčový. Přemýšlej o tom, kolik peněz budeš na realizaci projektu potřebovat. Uveď všechny náklady – materiály, vybavení, pronájmy prostor, propagace, občerstvení atd. Maximální částka, kterou můžeš získat, je 50 000 Kč, ale můžeš žádat i o menší částky.
  • Časový plán: Uveď, kdy a jak dlouho bude projekt probíhat. Je důležité, aby byl harmonogram reálný a dostatečně promyšlený.
  • Zajištění týmu a potřebných zdrojů: Nezapomeň, že na přihlášení projektu musíte být dva (alespoň jeden z vás student/ka VŠB-TUO), může vás být však více. Máš tým, který ti pomůže projekt realizovat? Kdo bude za co odpovědný? Pokud budeš potřebovat techniku, materiály nebo prostory, napiš, jak je zajistíš.

3. Navštiv stránku studentopolis.vsb.cz: Na této stránce najdeš jasné instrukce, jak podat projekt – vyplnit žádost. Najdeš tam také manuál krok po kroku, jak na to.

4. Vyplň přihlášku: Přihlášku můžeš vyplnit přímo online. Důležité je přesně a jasně odpovědět na všechny otázky. Pokud máš připravené všechny potřebné informace (název projektu, popis, rozpočet atd.), vyplnění formuláře bude snadné.

5. Kontrola a odeslání: Než přihlášku odešleš, ujisti se, že jsi nezapomněl/a vyplnit žádnou z povinných částí. Přihlášky jsou hodnoceny na základě kvality plánu, rozpočtu a celkového přínosu projektu, proto si dej záležet, aby vše bylo jasné a dobře promyšlené.

6. Deadline přihlášek: Přihlášky musíš odeslat do 9. října 2024. Takže si dej dost času na přípravu a nenechávej to na poslední chvíli.

Jaké typy projektů můžeš přihlásit?

Pro lepší představu, co můžeš přihlásit, zde je pár příkladů z předchozích ročníků:

• Sportovní aktivity: Volejbalové turnaje, outdoorové workouty, běžecké závody pro dobrou věc.
  • Kulturní projekty: Koncerty studentských kapel, filmové večery, umělecké výstavy nebo festivaly.
  • Vzdělávací akce: Inspirativní přednášky, technologické workshopy (např. AI, IT), nebo dny zaměřené na matematiku a další předměty.
  • Společenské akce: Únikové hry, volnočasové aktivity na kolejích, společenské večery a setkání pro studenty.

A hlavně nezapomeň – letos se těšíme i na projekty zaměřené na pomoc po povodních. Pokud máš nápad, jak přispět v této oblasti, neváhej ho přihlásit.

Důležité informace:

• Uzávěrka přihlášek: 9. října 2024
  • Maximální výše financování: Až 50 000 Kč na jeden projekt.
  • Celkový rozpočet programu: 500 000 Kč.
  • Speciální odměna: Projekt, který nejlépe vystihne hodnoty U!REKA SHIFT, získá možnost vycestovat na zahraniční univerzitu na 3-5 dnů.

Proč se zapojit?

Účast v programu k+ studentopolis ti přinese nejen možnost realizovat své nápady, ale i cenné zkušenosti s organizací a projektovým managementem. Tvá iniciativa může být obrovským přínosem pro tebe i komunitu. Navíc je to skvělá položka do životopisu – prokázat, že umíš vzít věci do vlastních rukou, je přesně ta dovednost, kterou budoucí zaměstnavatelé hledají.

Přihlas svůj nápad a ovlivni svět kolem sebe!

Máš skvělý nápad? Přihlas svůj projekt na studentopolis.vsb.cz a ukaž, že i ty můžeš udělat změnu. Nečekej, příležitost je teď – využij ji a přispěj svým projektem k rozvoji univerzity a komunitě kolem nás.

Vloženo: 30. 9. 2024
Kategorie:  Aktuality